Хто винайшов мішки для сміття?

Гаррі Василюк (Harry Wasylyk) родом з України в 1950 році винайшов перший мішок для сміття. Василюк був винахідником і інженером і один раз до нього звернувся муніципалітет міста, що поставив завдання: зробити так, щоб побутові відходи не висипалися в процесі завантаження сміттєзбиральних машин. Василюк довгий час роздумував над створенням подоби пилососа, але рішення прийшло раптово. Хтось із його знайомих або домашніх кинув фразу: "Мені потрібна сумка для сміття!". Василюк зрозумів, що для операцій зі сміттям варто використати одноразові мішки й запропонував робити їх з поліетилену. Першим пластикові мішки для сміття став використовувати госпіталь міста Вінніпега. Перші мішки для сміття, призначені для приватних осіб, з'явилися в 1960-ті роки.

Фасувальний пакет, вперше з'явився в США в 1957 році і був призначений для упаковки: сендвічів, хліба, фруктів і овочів. До 1966 р. У фасувальний пакет фасувалась до 30% хлібобулочної продукції США. "Flyswаtter". Перша в світі автоматична лінія для виробництва пакетів з швами з боків була розроблена компанією "Simplex". У 1962 році, після доопрацювання моделі, спільними зусиллям "Simplex" і "FMC Converting" була розроблена перша пакетозварювальна машина з накопичувачем. До 1973 року в Західній Європі вироблялося 11,5 мільйонів штук ПЕТ пакетів. Пакети майки з'явилися в 1982 р., коли американські супермаркети Kroger і Sаfewаy віддали їм перевагу, замість паперових пакетів. До 1996 року 80% споживчих пакетів у світі були поліетиленовими. До 2003 року загальносвітовий обсяг випуску ПЕТ пакетів складала 4-5 трильйонів штук на рік.

Що б ми робили без пакетиків та кульочки, причому не тільки для харчових продуктів і всіляких товарів, а й для сміття. Риба ще в пам'яті час, коли такого товару як пакети для сміття в нас не існувало. Знайомилися ми з ним, дивлячись як у зарубіжних фільмах люди виносять сміття не у відрах, як у нас, а чистенько й акуратненько в пакетах. Через деякий час прийшов цей товар і до нас, спочатку виключно імпортний, а потім і місцеві виробники підключилися. І ось вже й у нас відра для сміття в квартирах чисті та сухі, з порожніми відрами від контейнера для сміття ніхто не ходить, з-під колесами, нічого не випливає. Сміття виносять все частіше по дорозі з дому. І все це завдяки такому не хитрому товару як пакети для сміття. Однак і їх потрібно купувати з розумом, щоб уникнути хай і не дуже великих і зовсім не трагічних, але просто неприємних і дратівливих моментів, що стосуються сміття.


Хочете отримувати подарунки, беріть участь у конкурсах та першими дізнавайтесь про наші акції?

Залиште свій email.


Ім`я*
Введіть ім'я

Електронна пошта*
Введіть електронну пошту